PROFILAKTYKA

Pamiętajcie, że do Fizjospec możecie zgłaszać się nie tylko w momencie dolegliwości bólowych, ale również profilaktycznie. Nasi stali pacjenci doskonale wiedzą, że lepiej zapobiegać niż leczyć i że warto raz jakiś czas odwiedzić Fizjospec w celu „przeglądu”.

Codziennie jesteśmy narażeni na szereg negatywnych bodźców – życie w pędzie, wielogodzinne patrzenie w ekran monitora, hałas, stres, zanieczyszczenia środowiska, przetworzone jedzenie – można wymieniać w nieskończoność. Wydaje nam się, że jesteśmy do tego zaadoptowani/ przyzwyczajeni, ale to wszystko może negatywnie wpływać na nasz układ nerwowy. Stara się on bowiem „neutralizować” wpływ tych niekorzystnych bodźców. Nasz organizm jest ciągle eksploatowany, pracuje w dużo większym wymiarze czasu niż samochód, którego przeglądu regularnie dokonujemy. Skoro tak dbamy o rzeczy materialne to dlaczego nie zadbamy o własne zdrowie, które mamy jedno na całe życie ?

Niestety istnieje ogólna tendencja do ignorowania sygnałów biegnących z naszego organizmu, dopóki nie zamienią się one w dyskomfort / ból lub wręcz nie doprowadzą do poważniejszej choroby. Tymczasem do wielu dolegliwości mogłoby nie dojść, gdybyśmy nauczyli się profilaktyki.

Jako Osteopaci na podstawie wywiadu i dokładnego badania wyczuwamy zmiany i napięcia w ciele naszych pacjentów często dużo szybciej niż oni sami. Dzięki temu jesteśmy w stanie zminimalizować lub zablokować rozwój przyszłych stanów chorobowych. Terapia osteopatyczna wpływa bowiem na utrzymanie równowagi wewnętrznej organizmu, wspiera naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji, czyli prosto mówiąc pozwala na utrzymanie zdrowia.

Pamiętajcie, że nie ma mało istotnych powodów na wizytę u osteopaty. Jeżeli tylko czujecie, że cos w waszym organizmie nie działa tak jak powinno lub po prostu chcecie profilaktycznie sprawdzić czy wszystko jest w porządku warto umówić się na wizytę.