MICHAŁ SIEWERT D.O.

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskałem na wydziale Wojskowo – Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Jestem absolwentem (ESO) European School of Osteopathy (Wielka Brytania) – czteroletniej, podyplomowej, elitarnej szkoły Osteopatii z 60-letnią tradycją, uważanej za jedną z dwóch najlepszych szkół tej dziedziny w Anglii. Specjalizuję się w terapii Pacjentów z problemami w obszarze stawów skroniowo-żuchwowych, oraz objawów powiązanych takich jak (bóle głowy, szumy uszne, bruksizm, trzaski itd.) Zajmuję się również rehabilitacją Pacjentów po urazach ortopedycznych oraz sportowych.

Dzięki holistycznemu podejściu osteopaty udaje mi się rozpoznawać ważne zależności pomiędzy strukturą ludzkiego ciała a sposobem jego funkcjonowania. Jako Osteopata skupiam się na układzie nerwowym, mięśniowo-szkieletowym, tkankach miękkich i narządach wewnętrznych. Rozumienie powiązań pomiędzy systemami organizmu na różnych jego poziomach pozwala osiągać mi efektywne wyniki terapeutyczne.

Edukacja podyplomowa: Czteroletnie studia Osteopatii w European School of Osteopathy ( Anglia ) - Nauki osteopatyczne w ESO słyną z kompleksowego podejścia do osteopatii i szerokiego wachlarza metod osteopatycznych. Obejmują one między innymi:

-Diagnostykę różnicową

-Techniki strukturalne, w tym manipulacje

-Osteopatięcranialnąoraz balanced ligamentous tension (BLT)

-Funkcjonalne podejście do leczenia

-Ogólne leczenie osteopatyczne

-Osteopatię wisceralną

-Techniki energetyzacji mięśni (MET)

-Special adjustmenttechnique (SAT)

-Leczenie dzieci i kobiet w ciąży

-Terapię osteopatyczną obszaru czaszkowo – żuchwowo – szyjnego

-Terapią stawów skroniowo - żuchwowych

Dodatkowo ukończyłem liczne kursy:

- kurs CRAFTA (Cranio Facial Therapy Academy) - Craniomandibular and Craniofacial Dysfunctions and Pain, (prowadzący Christian Voith)

- kurs Suchego Igłowania, (prowadzący MassimilianoFebbi, AlessioSoldi)

- kurs Układ stomatognatyczny – podejście osteopatyczne, (prowadzący Łukasz Grotowski, Piotr Czyrski)

- kurs USG Introduction to Ultrasound of Musculoskeletal Structures: Theory and Practical, ESO, (prowadzący Lance Bird)

- kurs FascialDistortion Model (FDM) w InterantionalAcademy of Manual Medicine (IAMM)- składający się z trzech modułów, polegający na leczeniu zaburzeń układu mięśniowo- szkieletowego technikami powięziowymi, (prowadzący Stefan Anker)

- kurs kinesiotapingu KT1 i KT2, (prowadzący Paweł Pogorzelec)

- dwustopniowy kurs masażu klasycznego, (prowadzący Ryszard Kaczor)

- szkolenie "Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL" z zakresu anatomii i biomechaniki stopy, badania pacjenta pod kątem zaopatrzenia ortopedycznego stopy, doboru i montażu termoplastycznej ortezy ICB MEDICAL (prowadzący Piotr Kostrzębski)

- kurs Układ stomatognatyczny – podejście osteopatyczne, (prowadzący Łukasz Grotowski, Piotr Czyrski)

- kurs kinesiotapingu KT1 i KT2, (prowadzący Paweł Pogorzelec).

Uczestniczyłem w konferencjach i wykładach o tematyce fizjoterapeutycznej, ortopedycznej i sportowej, m.in.:

-Konferencja „Synowialny staw skroniowo – żuchwowy” organizowana przez Holimedica z wykładami Prof. MarianoRocabado -Zamknięty Weekend Naukowy Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej o tematyce zaburzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych prowadzonych przez Prof. MarianoRocabado -IV Konferencji naukowo szkoleniowej ” Forum Praktyków Skoliozy” : -Warsztaty ” Spojrzenie terapeutyczne na osobę ze skoliozą” wg. Metody Kaltenborn – Evjenth -Warsztaty ” Spojrzenie terapeutyczne na osobę ze skoliozą ” wg. Metody PNF

Sprawuję również opiekę fizjoterapeutyczną nad drużyną pływacką WarsawMasters Team oraz tenisistami grającymi na kortach klubu DeSki oraz Legii Warszawa.

Wcześniej fizjoterapeuta drużyny Unihokeja MUKS Zielonka.

Prywatnie interesuję się militariami oraz uprawiam jazdę wyczynową na rowerze.

Michał Siewert - ZnanyLekarz.pl

MARIA SOBCZYŃSKA D. O.

Jestem fizjoterapeutką i osteopatką z 10-letnim doświadczeniem w zawodzie. Tytuł magistra fizjoterapii uzyskałam w 2013r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jestem uczestniczką 5-letnich studiów osteopatycznych FICO (Flanders International College of Osteopathy).

Specjalizuję się w rehabilitacji stomatologicznej – prowadzę terapię pacjentów z dysfunkcjami w rejonie stawów skroniowo-żuchwowych, po zabiegach chirurgii szczękowo-twarzowej, z bólami głowy, twarzoczaszki, szumami usznymi. Na co dzień pomagam również pacjentom z problemami ortopedycznymi, po urazach sportowych, z przeciążeniami narządu ruchu. Interesuję się psychosomatyką i wpływem emocji i stresu na dolegliwości bólowe pacjentów, stąd prowadzona przeze mnie terapia cranio-sacralna. Wiedza z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki (poznanie zależności mających miejsce w ludzkim ciele) pozwala mi na trafne diagnozowanie i wdrażanie kompleksowego postępowania terapeutycznego dostosowanego indywidualnie do pacjenta.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w placówkach takich jak: Enel-Sport Łazienkowska, CRS Clinic, Sportopedic, Fimedica, Fabryka Ruchu i Zdrowia Harmonya, Hildebrandt Rehabilitacja, Holmes Place, Calypso Fitness Club.

Praca i pomoc pacjentom są moją wielką pasją. Dla utrzymania równowagi wolny czas spędzam tańcząc bachatę oraz staram się jak najwięcej podróżować.

Edukacja podyplomowa:

- FICO (Flanders International Collage of Osteopathy)

- szkolenie IAOM (International Academy of Orthopedic Medicine) – ukończone; moduły: staw ramienno-łopatkowy, staw łokciowy, ręka i nadgarstek, staw skokowy, staw kolanowy, staw biodrowy, odcinek lędźwiowy cz.1 i cz.2, odcinek piersiowy, odcinek szyjny)

- Kurs CRAFTA (Cranio Facial Therapy Academy) - Craniomandibular and Craniofacial Dysfunctions and Pain

- Badanie i terapia dysfunkcji skroniowo-żuchwowych

- Praca wisceralna w praktyce fizjoterapeuty

- Masaż tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo powięziowe z anatomią palpacyjną

- HVLA – manipulacje krótkodźwigniowe

- Igłoterapia sucha

- FDM (Fascial Distortion Model)

- Bark nie musi być skomplikowany

- Kolano - wypadkowa stawu biodrowego i kolanowego

- KinesioTaping

- Personal Trainer Level 1, Level 2 – Holmes Place

- National Certificate in Strength & Conditioning

- Metodyka treningu

- Nordic walking

- Instruktor rekreacji ruchowej, specjalność fitness

- Systemowe podejście do profilaktyki u biegaczy

- Intermittent Fasting

- Diety niskowęglowodanowe w sporcie

- Dieta w zaburzeniach metabolicznych

- Kształtowanie kobiecej sylwetki:

moduł I (planowanie diety redukcyjnej dla aktywnych fizycznie kobiet z uwzględnieniem profilaktyki zdrowotnej)

moduł II (planowanie diety ukierunkowanej na wzmacnianie tkanki mięśniowej oraz suplementacja dla osób aktywnych)

moduł III i IV (postępowanie żywieniowe w zaburzeniach zdrowotnych u kobiet aktywnych)

- Suplementacja sportowa w kształtowaniu sylwetki

- Dietetyka kliniczna

Maria Sobczyńska - ZnanyLekarz.pl

DANUTA JARNOT D.O.

Jestem fizjoterapeutką i osteopatką, w zawodzie pracuję już ponad 5 lat. Wykształcenie zdobywałam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Zajmuję się rehabilitacją osób w każdym wieku, jednak moja praca jest ukierunkowana głównie na terapię noworodków, niemowląt oraz dzieci. Prowadzę również rehabilitację kobiet w ciąży i w okresie połogu.

Z pacjentami pracuję w podejściu holistycznym, począwszy od tradycyjnej fizjoterapii i masażu poprzez techniki osteopatyczne w tym terapię visceralną, cranio sacralną czy techniki HVLA – manupulacji krótkodźwigniowych, kończąc na niekonwencjonalnych metodach leczenia takich jak akupresura. Służę doświadczeniem zdobytym podczas pracy w placówkach leczniczych na terenie: Katowic, Chorzowa, Bielska-Białej, Kóz.

Moją pasją jest praca z ludzkim ciałem, obserwacja i analiza misterności "mechaniki" jego działania, umiejętności kompensacji i procesów regeneracyjnych. Za swój obowiązek uważam potrzebę ciągłego rozwoju swoich pasji i zainteresowań związanych z rehabilitacją i wspomaganiem procesu samoleczenia organizmu, gdyż jest to podstawą dla rzetelnej diagnozy oraz fachowego i precyzyjnego dopasowania planu leczenia. Dzięki kursom oraz szkoleniom wdrażającym innowacyjne i nowoczesne metody leczenia, mam możliwość dzielenia się z pacjentami wiedzą i technikami pozwalającymi na coraz to szybsze i efektywniejsze uzyskiwanie rezultatów terapeutycznych.

Danuta Jarnot - ZnanyLekarz.pl

AGATA MALEK

Tytuł magistra fizjoterapii uzyskałam na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Specjalizuję się w terapii zaburzeń obszarów stawów skroniowo- żuchwowych, bólów głowy oraz schorzeń ortopedycznych, szczególnie sportowych. Pracuję z bólami przeciążeniowymi i wadami postawy. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Centrum Rehabilitacji Sportowej, Warszawskich Kręgach oraz na licznych obozach sportowych. Praca daje mi ogromną przyjemność, jednak w wolnym czasie oddaje się sportom ekstremalnym i podróżom.

Edukacja podyplomowa:
- Terapia manualna wg. IAOM (International Academy of Orthopedic Medicine)
- Kurs Terapii stawów- skroniowo- żuchwowych (TMJ)
- Kurs PNF (proprioceptywne torowanie nerwowo- mięśniowe) Poziom 1 i 2
- Kurs Igłoterapii suchej- Akupunktura Kliniczna Moduł Podstawowy
- Kurs Masażu tkanek głębokich i rozluźniania mięśniowo- powięziowego z anatomią palpacyjną
- Szkolenie z zakresu oceny funkcjonalnej FMS oraz warsztatów obejmujących ćwiczenia korygujące
- Kurs Kinesiotaping KT1 i KT2
- Szkolenie w zakresie diagnostyki obrazowej kręgosłupa
- Warsztat w zakresie możliwości pracy z blizną


URSZULA WRZOSEK

Absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie oraz dyplomowana masażystka.

W swojej pracy szczególnie interesuje się problemami związanymi z bólami głowy i kręgosłupa. Podczas terapii stosuje holistyczne podejście w celu polepszenia zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Specjalizuje się w masażach leczniczych, klasycznych, relaksacyjnych jak również w jednym z Japońskich Masaży Twarzy Kobido. Podczas masażu wprowadzam przyjemną i przytulną atmosferę, dając pacjentowi możliwość zrelaksowania i wyciszenia. Czas pacjenta jest dla mnie bardzo cenny dlatego pragnę, aby ten czuł satysfakcję po każdym wykonanym zabiegu.

Edukacja podyplomowa:
- Kurs Masażu tkanek głębokich i rozluźnianie mięśniowo- powięziowego z anatomią palpacyjną
- Kurs masażu Kobido
- Szkolenia w zakresie wad postawy i doboru ćwiczeń